Načítám Akce

« Všechny Akce

Setkání s kronikou „Zajímavá místa a osobnosti naší obce“.

19. listopadu / 18:00

Tentokrát se sejdeme v Domečku, aby byl přístup pohodlnější i pro ty, kdo špatně chodí do schodů. Budeme pokračovat v již započatém tématu “ Zajímavá místa a osobnosti naší obce“. V říjnu jsme se společně vydali na historickou procházku naší obcí. Svou cestu jsme zahájili u budovy obecního úřadu, pokračovali přes most přes Dřetovický potok, vzpomněli na první most z bílé opuky, druhý z roku 1940 a pozastavili se před tím, který byl rekonstruován v letošním roce. Řekli jsme si o první tvrzi, kterou vlastnil první písemně dochovaný majitel, Jan ze Stehelčevsi, a postupně se podívali do největších statků v obci, na rody, které se zde vystřídaly a zajímavosti k nim se vážící. Zastavili jsme se u první školy, podívali se na novou školu z roku 1896 i její přístavbu z roku 1910 a dostavbu a nástavbu v minulých letech. Zastavili jsme se v cihelně a sledovali její provoz a uzavření a pomalu se ve vzpomínkách kronikářů vraceli do středu obce, připomněli si další drobné stavby v obci. V našem listopadovém setkání projdeme další stavby a místa a připomeneme si i mnohé události a osobnosti, které v naší obci žili a ovlivnili její vývoj. Povíme si o řemeslech a řemeslnících typických pro tuto dobu u nás i o zajímavých událostech, které se k nim vážou.

Datum:
19. listopadu