Hlavní 43, 273 42 Stehelčeves, Tel.: +420 601 333 454

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA

male-logo

Základní informace o škole

Součástí školy je základní škola, mateřská škola, školní družina a školní jídelna.

Základní škola

poskytuje základní vzdělání v rozsahu 1. – 5. ročníku. Škola je málotřídní. Od roku 2006 vyučuje podle Školního vzdělávacího programu s názvem „Škola plná pohody“. Škola se zaměřuje na rozšířenou výuku informatiky, která je zařazena již od 2. ročníku.

Základní koncepční cíle:

• vytváříme pohodové školní prostředí (vytvoření školního prostředí, ve kterém se bude všem dobře pracovat, pokračování v rekonstrukci a modernizaci školy, řešení otázky zajištění tělesné výchovy a vhodných prostor na cvičení v zimním období),
  • vychováváme lidskou osobnost (osobnostně sociální výchova),
  • vytváříme informační prostředí (informační výchova s využitím počítačů),
  • zvládáme pravidla komunikace (komunikační výchova),
  • učíme se i mimo školu (mimoškolní akce, výlety, exkurze, plavání, ŠVP),
  • žijeme v souladu s přírodou (environmentální výchova, ekologie).

Dále usilujeme o:

• návaznost mateřské a základní školy v obsahovém pojetí školních vzdělávacích programů,
  • stabilizaci pedagogického sboru i provozních zaměstnanců,
  • aby žáci naší mateřské školy pokračovali u nás v základní škole,
  • o spoluúčast rodičů na životě školy.

Mateřská škola

poskytuje předškolní vzdělání pro děti ve věku 3 – 6 let. Škola je trojtřídní. Jedna třída je na odloučeném pracovišti ve Dřetovicích. Provoz mateřské školy je od 6:30 do 16:30.

Školní družina

zabezpečuje zájmové vzdělávání pro žáky základní školy. Provoz školní družiny je od 12:00 do 16:30. Součástí nabídky zájmových aktivit jsou výtvarné a tvořivé činnosti, sportovní a pohybové hry a pobyt venku. Navíc škola nabízí v rámci doplňkové činnosti řadu zájmových kroužků, jejichž nabídka se mění dle zájmu dětí.

Školní jídelna

zabezpečuje stravování pro žáky mateřské i základní školy dle zásad zdravého jídelníčku a výživových norem.